Oferta nabycia

umowy dzierżawy

Regulamin

Stowarzyszenia Działkowców

Statut 

Stowarzyszenia Działkowców

Podział działek


Dokumenty do pobrania

Galeria

Wybierz działkę i spełnij marzenia!

Marzysz o domku letniskowym w górach? To właśnie w Pastewniku położonym u stóp Sudetów, znajdziesz oazę spokoju i piękno natury. Miejsce zachwyca przyrodą, czystym powietrzem, przepięknymi lasami i łąkami na których możesz obserwować dzikie zwierzęta a także wypasające się owce. W ciągu zaledwie niecałej godziny możesz wybrać się na atrakcyjne szlaki w okolicach Karpacza i Śnieżki a także wybrać się na trasy po stronie czeskiej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

PASTEWNIK

Pastewnik to niewielka wioska, urokliwie położona u podnóża Rudaw Janowickich. Tereny charakteryzują się nie wielkimi wzniesieniami, na których wzdłuż lokalnych dróg umiejscowione są kameralne wioski. Lokalizacja tego miejsca jest szczególna jeszcze z innego powodu. Stąd zaledwie 40 minut można dojechać do Karpacza oraz około 50 minut do Szklarskiej Poręby i czeskiego Trutnowa. Tylko 50 minut dzieli Pastewnik do Małej Upy po stronie czeskiej, gdzie w sezonie zimowym można korzystać z profesjonalnie przygotowanych stoków narciarskich. Natomiast godzina jazdy czeka do kolejnych, atrakcyjnych miejsc na terenie Czech: Harrachowa i Jańskich Łaźni.

 

RUDAWY JANOWICKIE

Rudawy Janowickie to pasmo górskie leżące we wschodniej części Sudetów. Najwyższym szczytem Rudaw jest Skalnik wznoszący się na wysokość 945 m n.p.m. Na terenie Rudawskiego Parku Krajobrazowego wyznaczono ponad 150 km szlaków turystycznych. Jednak tym co od lat przyciąga w te miejsca turystów to Kolorowe Jeziorka, które powstały w dawnych niemieckich kopalniach. Zalane przez wodę opuszczone wyrobiska mienią się wyjątkowymi barwami, a wszystko przez występujące w podłożu związki chemiczne. Można tu napotkać jeziorka purpurowe, błękitne, żółte i zielone. Atrakcją terenu jest niepowtarzalny klimat i piękna przyroda. Miłośnicy górskich wędrówek znajdą tu wiele ciekawych szlaków. Leżące u podnóża Krzyżnej Góry schronisko Szwajcarka w zabytkowym budynku jest tego przykładem. To tutaj krzyżuje się pięć szlaków, które prowadzą w różne kierunki Rudaw Janowickich.

 

TRUTNOW

To niewielkie miasto, które leży u podnóża czeskich Karkonoszy. Stary Rynek tzw. Karkonosza otoczony jest pięknymi kamieniczkami pochodzącymi z XVI wieku. Turystów przyciąga zamek, którego początki sięgają XIII wieku, a który przez stulecia pełnił różne funkcje. Do historycznych atrakcji zalicza się także obiekt kina, budynek sądu, kamienny most z XIX wieku oraz fortyfikacje miejskie. W okolicy szczególne zainteresowanie wzbudzają dwie lokalizacje: Adsprach ze swoim „Skalnym Miastem” i Teplickie Skały. Oba miejsca są pełne urokliwych, malowniczych zakątków, skalnych niespodzianek podobnych do polskich Błędnych skał, tyle że kilkakrotnie większych. Adsprach jeszcze bardziej imponuje w porównaniu z Teplickimi Skałami wielkością i różnorodnością skalnych form, które zaskakują kształtami i wielkością.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZIMOWE SZALEŃSTWA

Jednocześnie to idealne miejsce dla wszystkich spragnionych atrakcji turystycznych i sportów zimowych oraz letnich. Stąd zaledwie kilkanaście minut na stoki górskie, gdzie nie brakuje miłośników białego szaleństwa. Około 20 kilometrów od jeziora na przełęczy Okraj w czeskiej miejscowości Mała Upa, można korzystać ze sportów zimowych. W pobliżu znajdują się ośrodki narciarskie, cieszące się popularnością: Pec pod Snezkou, Spindlerowy Młyn, Zaclerz, Cerna Hora, Suche Skaly i Jańskie Łaźnie.

 

TURYSTYCZNE ATRAKCJE:

Położenie działek to idealne miejsce nie tylko dla osób ceniących ciszę i piękno natury, ale także pragnących poznać atrakcje turystyczne okolicy. Region Dolnego Śląska obfituje w liczne wartościowe miejsca, do których warto wybrać się na jednodniowe wycieczki.

Do najciekawszych miejsc należą:

 • Zamek Książ – znajdujący się w granicach Wałbrzycha na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego

 • Barokowe Opactwo Cysterskie w Krzeszowie, stanowi światowy obiekt zabytkowy klasy „0” uznany w 2004 roku za pomnik historii

 • Sztolnie po kopalni rud uranu w Kowarach

 • Zespoły drewnianych domów tkaczy śląskich: tzw. „Dwunastu Apostołów” i „Siedmiu Braci” z Chełmska Śląskiego

 • Kościół Pokoju w Jaworze

 • Średniowieczne ruiny zamków w Bolkowie i w Świnach

 • Całoroczne atrakcje turystyczne w Karpaczu

 • Miasteczko Western City w Ścięgnach k/Karpacza

 • Stadnina koni w niedalekiej Łomnicy oraz barokowy pałac wzniesiony w XVII wieku,

 • pałac Wojanów powstały w XVII wieku

 • zamek w Karpnikach o historii sięgającej XIV wieku

 • neorenesansowy pałac Bobrów z XV wieku, pierwotnie zbudowany jako zamek

 • park i dwór w Bukowcu z wieżą widokową i ścieżkami spacerowymi


 

 

Lokalizacja

Stowarzyszenie Ogrodowe - Pastewnik 

u podnóża Rudaw Janowickich

naszeogrody.pl@gmail.com

 tel. +48 517 775 119   

Skontaktuj się z nami

e-mail: naszeogrody.pl@gmail.com

tel. +48 517 775 119

Ul. Dmowskiego 33/3

60-222 Poznań

Zrobione w WebWave CMS